Microsoft SQL Server Microsoft SQL Server

Microsoft SQL Server

6 محصولات دیگر در همان شاخه:

  • Hot Programming 2014


  • RAD Studio XE4


  • Net Programming component .


  • Microsoft Visual Studio 2012


  • Fortran Suite


  • Microsoft Visual Studio 2015.2


نرم افزار پر كاربرد بسته ی پايگاه داده مایکروسافت Microsoft SQL Server  
نرم افزار Microsoft SQL Server 2005
نسخه 2005 پایگاه داده‌ای مشهور مایکروسافت SQLServer است که امکانات گسترده‌ای در این نسخه ارائه شده است. این نسخه طراحی و پیاده‌سازی بانک‌های اطلاعاتی را سرعت می بخشد و موجب تلفیق و انطباق آن با انواع فناوری های نو مانند XML و ADO.NET و همچنین باعث افزایش قدرت و کارایی آن می گردد. در این نسخه تغییرات بسیار مثبتی در زبان TSQL ایجاد شده است. این تغییرات در زمینه‌های مختلف نظیر مدیریت خطاها، جستجوهای بازگشتی (Recursive Query) و حتی در بدنه موتور پایگاه داده‌ها انجام شده و کارایی کلی ذخیره  سازی و یا خواندن اطلاعات را به نحو مطلوبی افزایش می دهد.
با نسخه جدید SQL Server، برنامه‌نویسان بانک‌های اطلاعاتی قادرند از امکانات و قابلیت‌های موجود در پلتفرم دات‌نت و کلیه توابع و کلاس‌های ساخته شده در آن         بهره‌مند شوند. یکی از اساسی‌ترین این قابلیت‌ها، امکان استفاده از دو زبان مهم و کاربرپسند دات‌نت یعنی ویژوال بیسیک و سی‌شارپ در پیاده‌سازی اجزای
مختلف یک بانک‌اطلاعاتی است. این عامل نه‌تنها باعث می‌شود که برنامه‌نویسان برای نوشتن ماژول‌هایی مثل تریگرها، روال‌ها (Stored Procedures) در توابع به جای استفاده از زبان استاندارد و در عین حال پیچیده T-SQL، بتوانند از زبان‌های محیط دات‌نت با تمام ساختارها، دستورات، کلاس‌ها، آرایه‌ها، و خلاصه تمام ویژگی‌های یک زبان شی گرا استفاده کنند، بلکه این همکاری نزدیک بین موتور برنامه‌نویسی دات‌نت یعنی CLR (که مسئول تبدیل کدهای نوشته شده دات‌نت به زبان سیستم‌عامل است) و موتور بانک اطلاعاتی SQLServer، باعث شده تا به غیر از تنوع زبان‌های برنامه‌نویسی قابل استفاده در SQLServer، تغییر قابل توجهی نیز در کارایی ماژول‌های مذکور پیش آید. خاطرنشان می کنیم که برنامه‌نویسان SQLServer جهت برنامه‌نویسی در محیط ویندوز عمدتاً بانک اطلاعاتی موردنظرشان را بر روی سرور و برنامه کاربردی نوشته شده را با زبانی مثل ویژوال بیسیک بر روی کلاینت‌ها قرار می‌دهند. سپس از طریق این برنامه کاربردی و با استفاده از ADO، داده‌های موردنیاز خود را از سمت سرور دریافت کرده و یا به آن ارسال می‌کنند. اکنون این ارتباط با امکانات ADO.NET در نسخه 2005 SQLServer و همچنین محیط دات‌نت بسیار کامل‌تر از قبل شده است.
علاوه بر این قابلیت جدید، فناوری جدید دیگری هم با استفاده ازADO.NET به نسخه جدید SQLServer اضافه شده و آن امکان چند جستجوی همزمان توسط یک شی ADO است. در این شیوه اگر یک شی ADO با استفاده از دستور SELECT مشغول خواندن تعدادی از رکوردهای یک جدول بانک اطلاعاتی باشد، می‌تواند بدون این‌که منتظر به پایان رسیدن این عملیات شود، تعداد دیگری از رکوردهای یک جدول دیگر بانک اطلاعاتی را بخواند.
نرم افزار Microsoft SQL Server 2000
اين محصول پر كاربرد ترين بسته ی پايگاه داده مایکروسافت محسوب ميشود که مايكروسافت ادعا كرده است بيش از 60 % بازار پایگاه داده جهان را به خود اختصاص داده است و اين روزها نیز در حال افزايش است.  این مجموعه ویرایش های مختلفی دارد و با توجه به نوع ویرایش شما، امکانات مختلفی در اختیارتان قرار می دهد. اس کیو ال سرور از برترین نرم‌افزارهای سیستم مدیریت بانک‌های اطلاعاتی است که از امکاناتی نظیر بانک اطلاعاتی رابطه‌ای، قابلیت استفاده از trigger, View, Stored procedure، پشتیبانی از XML و  OLAPپشتیبانی می کند. این برنامه بسیار قدرتمند بوده و بدون محدودیت حجم و تعداد رکورد می باشد. قابلیت پشتیبانی از FullText Search برای سرعت در بازیابی اطلاعات و استفاده از زبان طبیعی در جستجوها از برترین ویژگی های این مجموعه می باشد.

در این مجموعه حداکثر حجم پایگاه داده با ظرفیت یک میلیون ترابایت ارائه شده است و  16 سرور معرفی شده که  قادرند تنها در یک کامپیوتر سرور اجرا شوند. این مجموعه شامل 5 نسخه مختلف می باشد که هر کدام امکانات متفاوتی را در اختیار شما قرار می دهند. یکی از مهمترین ویژگیهای این برنامه توانایی اجرای چندین پایگاه داده بر روی کامپیوتر سرور می باشد. این ا مکان به SQL Server 2000 این اجازه را می دهد تا از بازار تأمین کننده های سرور برنامه های کاربری یا ASP ها استفاده کند. سایر قابلیت های نرم افزار SQL Server 2000 به شرح زیر               می باشد:

•  دارای پایگاه داده تحت وب اینترپرایز
•  پشتیبانی داخلی از زبان eXtensible Markup، XML.
•  امکان ارائه جستجوی پیشرفته و گسترده
•  بهبودیهایی در زمینه مدیریت و Replication
•  سرعت بالا در بهبود و توسعه ی برنامه های کاربردی
• پشتیبانی از ابزارهای جستجوی انگلیسی و قابلیت Full Text Search

نرم افزار Microsoft SQL Server 2008

این برنامه آخرین نسخه از خط سرورهای پایگاه داده مایکروسافت است. نرم افزار SQL Server ابزاریست برای ایجاد پایگاه داده برای خانواده بزرگ سیستم عامل سرور ویندوز مایکروسافت. این برنامه محیطی را فراهم می کند که بتوان با قابلیت دسترسی به ایستگاه های کاری، وب و یا سایر مدیاها مانند دستیار دیجیتالی شخصی یا PDA،  پایگاههای داده ایی را ایجاد کرد. این برنامه با ارائه جدیدترین ویژگیها و امکانات یک محیط کاری ایده آل و پبشرفته ایی را به مدیران پایگاه داده ایی وعده می دهد و طیف گسترده ایی از امکانات جدید و قابلیتهای ارزنده به آنها ارائه می دهد. این برنامه نسبت به نسخه قبلی در سطح بسیار گسترده ایی بهبود یافته است. از وقتی که   workaroundها یا customizationها برای استفاده از قابلیت های مختلف در محیط های پایگاه داده ایی پیچیده مورد نیازند، عملکردهای جدید این برنامه در کاهش تعداد آنها مسیر طولانی را پشت سرگذاشته است.  
برای مدیران پایگاه داده، عملکرد فشرده مدیریت باعث شده که SQL Server محصولی کاملاً جدید و کارآمد بشمار آید. خط مشی مدیریت جدید، قابلیت های جستجوی سرور، پیکربندی سرورها و مخزن کنترلر داده/مدیریت داده توانمندیهای جدید و قدرتمندی را برای مدیران پایگاه داده که غالباً مسئولیت مدیریت محیط های پایگاه داده بزرگ و پیچیده باهزاران هزار پایگاه های داده بر روی چندصد سرور را برعهده دارند، به ارمغان می آورد.
ویژگی SQL Server 2008 Policy Management که درحقیقت در CTPs یا Community Technology Previews، با نام Declarative Management Framework مطرح می شود، این امکان را به شما می دهد تا شیوه های پیکربندی را علیه یک یا چند سرور پایگاه داده ایجاد و اجرا کنید. با چنین سیاست گذاری هایی شما می توانید از تنظیمات استاندارد پیکربندی که در هر یک از سرورهای مقصد اجرا و حفظ  می شوند، اطمینان حاصل کنید.
در نسخه جدید  SQL Server  شاهد بهبود هایی اساسی در زمینه هسته دیتابیس SQL Server و همچنین بهبود هایی در رابطه با Analysis Services, Integration Services, Replication, Reporting Services and Service broker خواهید بود.
 
بهبود های صورت گرفته در SQL Server 2008  به قرار زیر می باشد:
Backup Compression
همانطور که از اسم اش پیداست به کاهش حجم Backup های SQL Server 2008 مربوط می باشد.
Configuration Servers
ویژگی جدیدی برای مدیریت چندین سرور می باشد.
 Change Tracking
در حال حاضر SQL Server از طریق Track تغییرات جداول می تواند به Application ها اجازه تغییرات خطی را دهد که یکی از خصوصیات موردنیاز برنامه نویسان و توسعه دهندگان سیستمی ست که از SQL Server استفاده می نمایند.
این نسخه از نرم افزار SQL Server 2008 بهترین گزینه برای نصب و استفاده در محیط های کاری کوچک برای داشتن یک پایگاه داده ارتباطی و یا RDBMS می باشد. این ویرایش SQL به راحتی به ویرایش های SQL Server Standard و SQL Server Enterprise قابل ارتقا است .
 در این نسخه ابزار فشرده سازی داخلی نیز تعبیه شده که این امکان را به شما می دهد تا تمام فایلهای پایگاه داده و فایلهای گزارش تراکنش مربوط به پایگاه داده فشرده شده را فشرده سازی کنید. این برنامه قابلیت فشرده سازی داده ها را بر روی فایل "فقط خواندنی" یا filegroup به شما معرفی می کند، با این وجود، این نوع فشرده سازی از قابلیت فشرده سازی Windows NTFS به آسانی استفاده می کند. با کمک SQL Server 2008 شما به دو قابلیت فشرده سازی row-level و page-level دسترسی خواهید یافت. در نتیجه این داده ها فضای کمتری می گیرند، ضمن اینکه به حافظه کمتری نیاز خواهید داشت.
   
برخی از قابلیت های ویرایش جدید  SQL Server 2008 عبارتند از :
  برقراری امنیت و امکان بازبینی کارهای صورت گرفته در دیتابیس ها در سطحی عالی
  پشتیبانی از ویژگی های گسترش یافته مدیریتی
  دارا بودن امکانات Analysis Services , Integration Services  و Reporting Services
  قابلیت استفاده در دفاتر کوچک شرکت های بزرگ
  توانایی کار کردن با سیستم فایل از طریق File Streamدیدگاه تان را بنویسید

Microsoft SQL Server

Microsoft SQL Server

نظر شما درباره این محصول: